KESİN KAYIT SIRASINDA YAPILMASI GEREKEN HUSUSLAR

Bilim Sınavını kazanan aday;
1- İlan edilen kayıt için gerekli belgeleri, Türk Uyruklu Yüksek Lisans ve Doktora Kesin Kayıt Formu ile Yabancı Uyruklu Öğrenci Yüksek Lisans ve Doktora Kesin Kayıt Formu”‘nda ve Uluslararası Öğrenci Bilgi Formunda istenen belgeleri hazırlandıktan sonra başvuru sistemi üzerinden evrak yükleme tarihleri arasında sisteme yüklemelidir.
2- Enstitümüz öğrenci işleri personeli tarafından kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciye öğrenci numarası ile sistem kullanıcı adı ve şifresi mail adresine gönderilecektir.
3- Katkı payları öğrenci  numarası belirtilerek herhangi bir Vakıfbank şubesine yatıracaktır (Harç ödemesinden muaf olmayan öğrenciler için).
4- Ders seçme işlemleri öğrenciler tarafından Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) https://obs.ankara.edu.tr üzerinden yapılacak ve Anabilim Dalı Başkanlığınca onaylanacaktır.

NOT1: Ankara Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 53. maddesi 5. fıkrası gereği “Kayıt için sahte veya tahrif edilmiş belge kullanan veya giriş sınavlarında sahtecilik yaptığı belirlenen kişilerin kayıt işlemleri iptal edilir.”