Ankara Üniversitesi
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Erasmus Koordinatörlüğü
edeger@ankara.edu.tr
Tel: +90 0312 214 13 50/6443
Faks: +90 0312 600 01 14     

Koordinatörler İletişim Bilgileri 
 
Erasmus Yabancı Dil Sınavı Duyurusu
2015-2016 Erasmus Yabancı Dil Sınavı (TÖMER) ilanı AB Ofisi web sayfasında duyurulmuştur.
AB Ofisi duyurusu
Erasmus + 2014-2015 Staj Hareketliliği 1. İlanı Hakkında
Erasmus + 2014-2015 Staj Hareketliliği 1. ilanına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.
http://www.erasmus.ankara.edu.tr/erasmus-2014-2015-staj-hareketliligi-1-ilani/
2014-2015 Erasmus Öğrenim Hareketliliği Sonuçları
2014-2015 Erasmus Öğrenim Hareketliliği sonuçlarına aşağıdaki web adresinden ulaşabilirsiniz.
http://www.erasmus.ankara.edu.tr/2014-2015-ogrenim-hareketliligi-sonuclari/
TÖMER Yabancı Dil Sınavları Sonuçları (2014)
15 Şubat 2014 ve 21 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenmiş olan Erasmus Yabancı Dil Sınavlarının sonuçları açıklanmıştır.
Sonuçlara aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.
http://www.erasmus.ankara.edu.tr/tomer-yabanci-dil-sinavi-sonuclari-2014/
Erasmus ve 2014-2015 Öğrenim Hareketliliği İlanı
Erasmus ve 2014-2015 Öğrenim Hareketliliği hakkında ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://erasmus.ankara.edu.tr/erasmus-2014-2015-ogrenim-hareketliligi-ilani/
Erasmus Öğrenim Anlaşmalarının Onaylanması Hakkında
Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında bundan sonraki dönemlerde gidecek öğrencilerin, öğrenim anlaşmalarını (Learning Agreement) üç nüsha halinde doldurduktan ve imzaladıktan sonra diğer imza işlemleri için ekteki dilekçe örneği ile Enstitü evrak birimine veya irtibat bürolarından birine teslim etmesi gerekmektedir. Anlaşmanız Enstitü Yönetim Kurulu’nda değerlendirildikten sonra onaylanması halinde AB Ofisine gönderilecek, evrağın takibi oradan yapılacaktır. İşlemlerin zamanında yapılabilmesi hususunda söz konusu süreç için gerekli zaman aralığı iyi hesaplanmalı, mağduriyet yaşanmaması için erken başvuru yapılmalıdır. Tez çalışması için gidecek öğrenciler anlaşmaya 30 ECTS değerinde “THESIS PREPARATION” başlığı altında tez konusunu İngilizce yazmalı; ders alacaklar ise dersin kodunu, adını ve kredisini açıkça belirtmelidir. Karşı kurumda öğrenime başladıktan sonra yapılacak değişiklikler, öğrenim anlaşmasının değişim sayfası doldurularak en geç 1 ay içinde Koordinatörlüğümüze bildirilmelidir.
Saygı ile duyurulur.
Sosyal Bilimler Enstitüsü Erasmus Koordinatörlüğü
2013-2014 Staj Hareketliliği 1. İlanı
Değerli Öğrencilerimiz,
2013-2014 Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği 1. Başvuru duyurusu AB Ofisi web sayfasında (erasmus.ankara.edu.tr) yapılmıştır. Başvurular AB Ofisi ana sayfasındaki Online Başvuru Sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvuru koşulları ve istenen belgelere ilişkin detaylı bilgiye bu duyurudan ulaşılabilmektedir. KPDS (son 5 yıl), ÜDS (son 5 yıl) ve YDS’den alınmış olan puanlar geçerli olacaktır (Diğer dil koşulları için lütfen duyuruyu dikkatle okuyunuz). İstenen belgeler eksiksiz olarak iki nüsha halinde (iki dosya hazırlanarak) bir dilekçe ile Enstitü evrak birimine veya irtibat bürolarından herhangi birine son başvuru tarihi olan 17.05.2013’e kadar teslim edilmelidir (Başvuru evrakları AB Ofisine, Fakülte Erasmus Koordinatörlüklerine veya bölümlere teslim edilmemelidir). Başvurular yukarıda belirtilen Enstitü birimlerine bir dilekçe ekinde yapılmalıdır. Evraklar, Enstitü birimlerine dilekçe ile teslim edilmediği takdirde online başvuru yapılmış olmasına rağmen başvuru geçersiz sayılacaktır). Online başvuru yaparken ekteki resimde (link verilecek) belirtildiği gibi Enstitü ve Fakülte/Yüksekokul bölümleri için Sosyal Bilimler Enstitüsü seçilecektir. “Şuanki Sınıfı” için öğrenim görülen dönem seçilecektir. Saygı ile duyurulur.
Sosyal Bilimler Enstitüsü ERASMUS Koordinatörlüğü
2012-13 Staj Hareketliliği 3. Başvuru Sonuçları
Değerli öğrencilerimiz,
Erasmus 2012-2013 Staj Hareketliliği 3. Başvuru sonuçlarına AB Ofisi web sayfasından (erasmus.ankara.edu.tr) erişebilirsiniz.
Saygı ile duyurulur.
Sosyal Bilimler Enstitüsü ERASMUS Koordinatörlüğü
Erasmus 2013-2014 Öğrenim Hareketliliği Sonuçları
Değerli öğrencilerimiz,
Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliğinden 2013-2014 akademik yılında yararlanmak üzere başvuruda bulunan adaylara ilişkin yerleştirme sonuçlarına, aşağıdaki adresten erişebilirsiniz.
http://erasmus.ankara.edu.tr/?p=499
Saygı ile duyurulur.
Sosyal Bilimler Enstitüsü ERASMUS Koordinatörlüğü
2012-2013 Öğrenim Hareketliliği EK İLAN
Hayatboyu Öğrenme / Erasmus Programı kapsamında 2012-2013 akademik yılı Öğrenci Öğrenim Hareketliliği çerçevesinde, daha önce hareketliliğe katılacağını bildirmişken son anda bu hakkı kullanmaktan vazgeçen öğrencilerimizin bulunması nedeniyle, sadece lisansüstü öğrencilerine yönelik hazırlanan ek ilana AB Ofisi web sayfasından ulaşılabilmektedir. Başvuru metni dikkatle okunmalı, istenen belgeler eksiksiz olarak iki nüsha halinde (iki dosya hazırlanarak) son başvuru tarihine kadar bir dilekçe ile Enstitü evrak birimine veya irtibat bürolarından herhangi birine teslim edilmelidir.
Erasmus TÖMER Yabancı Dil Sınavı
19 Ocak 2013 tarihinde düzenlenecek “Erasmus Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı” ile ilgili açıklama ve adayların sınav giriş yeri bilgileri AB Ofisi web sayfasında duyurulmuştur.
Detaylar için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
http://erasmus.ankara.edu.tr/index.php?bil=bil_haber&gosterim=haber_list&haber_kategori=3
2013-2014 Öğrenim Hareketliliği İlanı
2013-2014 Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği başvuru duyurusu AB Ofisi web sayfasında (erasmus.ankara.edu.tr) yapılmıştır. Başvurular AB Ofisi ana sayfasındaki Online Başvuru Sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvuru koşulları ve istenen belgelere ilişkin detaylı bilgiye bu duyurudan ulaşılabilmektedir. KPDS geçerlilik süresi 5, ÜDS geçerlik süresi 2 yıldır. İstenen belgeler eksiksiz olarak iki nüsha halinde (iki dosya hazırlanarak) son başvuru tarihine kadar bir dilekçe ile Enstitü evrak birimine veya irtibat bürolarından herhangi birine teslim edilmelidir.
2012-2013 Staj Hareketliliği 3. İlanı
2012-2013 Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği 3. başvuru duyurusu AB Ofisi web sayfasında (erasmus.ankara.edu.tr) yapılmıştır. Başvurular AB Ofisi ana sayfasındaki Online Başvuru Sistemi üzerinden yapılacaktır. Başvuru koşulları ve istenen belgelere ilişkin detaylı bilgiye bu duyurudan ulaşılabilmektedir. KPDS geçerlilik süresi 5, ÜDS geçerlik süresi 2 yıldır. İstenen belgeler eksiksiz olarak iki nüsha halinde (iki dosya hazırlanarak) bir dilekçe ile Enstitü evrak birimine veya irtibat bürolarından herhangi birine son başvuru tarihine kadar teslim edilmelidir.
Erasmus Yabancı Dil Sınavı Hakkında
AB Ofisi web sitesinde yayınlanan Erasmus Yabancı Dil Sınavına ilişkin duyuru için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
http://erasmus.ankara.edu.tr/index.php?bil=bil_haber&gosterim=haber_list&haber_kategori=3
Erasmus Hareketliliği Online Başvuru Sistemi Hakkında
Gelecek dönemlerde Erasmus hareketliliğinden yararlanmak üzere başvurmak isteyen adayların başvurularının online sistem üzerinden alınacağına ilişkin AB Ofisi web sayfasındaki duyuruya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=87
2012-2013 Staj Hareketliliği
2. Seçim Sonuçları2012-2013 Hayatboyu Öğrenme / Erasmus Programı Erasmus Öğrenci Yerleştirme (Staj) Hareketliliği ikinci ilanı kapsamında alınan başvurular arasından, hareketlilikten yararlanmak üzere seçilen öğrencilerin adları AB Ofisi web sitesinde duyurulmuştur. Duyuru için aşağıdaki linki tıklayınız. http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=55
Erasmus Öğrenim Hareketliliği Süre Uzatımı Hakkında
2012-2013 Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında halen yurtdışında bulunan öğrencilerimizin, öğrenim dönemlerini “Bahar” yarıyılında da hibe alarak sürdürmelerini sağlamaya yönelik duyuruya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://erasmus.ankara.edu.tr/index.php?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=86
Erasmus Öğrenim Anlaşmalarının Onaylanması Hakkında
Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında 2012-2013 yılı bahar döneminde ve bundan sonraki dönemlerde gidecek öğrencilerin, öğrenim anlaşmalarını (Learning Agreement) üç nüsha halinde doldurduktan ve imzaladıktan sonra diğer imza işlemleri için ekteki dilekçe örneği ile Enstitü evrak birimine veya irtibat bürolarından birine teslim etmesi gerekmektedir. Anlaşmanız Enstitü yönetim kurulunda değerlendirildikten sonra onaylanması halinde AB Ofisine gönderilecek, evrağın takibi oradan yapılacaktır. İşlemlerin zamanında yapılabilmesi hususunda söz konusu süreç için gerekli zaman aralığı iyi hesaplanmalı, mağduriyet yaşanmaması için erken başvuru yapılmalıdır. Tez çalışması için gidecek öğrenciler anlaşmaya 30 ECTS değerinde “THESIS PREPARATION” başlığı altında tez konusunu İngilizce yazmalı; ders alacaklar ise dersin kodunu, adını ve kredisini açıkça belirtmelidir. Karşı kurumda öğrenime başladıktan sonra yapılacak değişiklikler, öğrenim anlaşmasının değişim sayfası doldurularak en geç 1 ay içinde koordinatörlüğümüze bildirilmelidir.
Dilekçe Örneği
Erasmus Staj Hareketliliği 2. İlanı
Erasmus Staj Hareketliliği 2. ilanı ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
Başvuru aşamasında istenen belgeler iki nüsha/dosya halinde Sosyal Bilimler Enstitüsü evrak birimine veya irtibat bürolarından herhangi birine 01/10/2012 tarihine kadar teslim edilecektir. Değerlendirme sürecinde Erasmus Uygulama El Kitabının 2.5 Tarafsızlık ve Şeffaflık maddesi gereğince daha önce Staj Hareketliliği Faaliyetinden faydalanmamış bölümlere öncelik tanınacaktır.
http://erasmus.ankara.edu.tr/index.php?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=73
Erasmus Staj Hareketliliği Ek İlanı
Erasmus Staj Hareketliliği ek başvurusu ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
Başvuru aşamasında istenen belgeler iki nüsha halinde Sosyal Bilimler Enstitüsü evrak birimine veya irtibat bürolarından herhangi birine 08.06.2012 tarihine kadar teslim edilecektir. Değerlendirme sürecinde Erasmus Uygulama El Kitabının 2.5 Tarafsızlık ve Şeffaflık maddesi gereğince daha önce Staj Hareketliliği Faaliyetinden faydalanmamış bölümlere öncelik tanınacaktır.
http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=31
2011-12 Erasmus Staj Hareketliliği Sonuçları (Bahar)
Değerli Öğrencilerimiz,
2011-2012 akademik yılı “Bahar” döneminde Erasmus Staj Hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanan adaylara ilişkin listeye aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.
http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=44
2012-2013 Öğrenim Hareketliliği Sonucu
2012-2013 akademik yılında Erasmus Öğrenim Hareketliliğinden yararlanmaya hak kazanan adaylara ilişkin listeye aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.
http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=43
Hayat Boyu Öğrenme / Erasmus Programı 2011-12 Akademik Yılı Eğitim Alma Hareketliliği
Hayat Boyu Öğrenme / Erasmus Programı 2011-12 akademik yılı Eğitim Alma Hareketliliği çerçevesinde, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca Üniversitemiz birimlerine ayrılan kontenjanlar artırılmıştır. Söz konusu hareketlilik için hazırlanan ilan metnine http://erasmus.ankara.edu.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir. Başvuruların AB Eğitim Programları Koordinatörlüğüne 02 Nisan 2012 tarihine kadar ilgili dokümanlarla birlikte yapılması gerekmektedir.
Hayat Boyu Öğrenme / Erasmus Programı 2011-12 Akademik Yılı Personel Ders Verme Hareketliliği
Hayat Boyu Öğrenme / Erasmus Programı 2011-12 akademik yılı Personel Ders Verme Hareketliliği çerçevesinde, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca Üniversitemiz birimlerine ayrılan kontenjanlar artırılmıştır. Söz konusu hareketlilik için hazırlanan ilan metnine http://erasmus.ankara.edu.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir. Başvuruların AB Eğitim Programları Koordinatörlüğüne 02 Nisan 2012 tarihine kadar ilgili dokümanlarla birlikte yapılması gerekmektedir.Hukuk Fakültesi Erasmus İkili Anlaşma Listesi Hakkında
Bilgi için tıklayınız.
2011-2012 Staj Hareketliliği Süre Uzatımı
2011-2012 Erasmus Staj Hareketliliği Bahar dönemi başvuruları için belirlenmiş olan son tarih, 15 Nisan 2012 tarihine uzatılmıştır.
Ayrıca, daha önceden ilan edilmiş olan akademik birimlere ayrılan kontenjan sayıları güncellenmiştir. Detaylar için lütfen AB Ofisi web sayfasını ziyaret ediniz.
2012-2013 Erasmus Öğrenim Hareketliliği İlanı
2012-2013 Erasmus Öğrenim Hareketliliği duyurusu Ankara üniversitesi AB Ofisi web sayfasında duyurulmuş olup
http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_list&haber_kategori=3
linkinden ulaşılabilmektedir. Söz konusu adresteki başvuru için gereken belgeleri, şartları ve hibe tablosunu lütfen dikkatlice okuyunuz. Güncel İkili Anlaşma Listesini AB Ofisinin sayfasında görebilirsiniz. Başvuru belgeleri ikişer dosya halinde hazırlanarak en geç 09 Mart 2012 tarihine kadar Enstitümüz evrak kayıt birimine teslim edilecektir.
Erasmus Staj Hareketliliği Duyurusu
Erasmus Staj Hareketliliği duyurusuna aşağıda belirtilen linklerden ulaşabilirsiniz. Öğrenim/Değişim Hareketliliği duyurusu daha sonra yapılacaktır.
Erasmus Staj İlanı 2011-12
2011-2012 Uygulama El Kitabı
Erasmus Staj Hareketliliği Duyurusu
AB Ofisinin web sitesinde duyurulmuş olan 2011-2012 Staj Hareketliliği ile ilgili ilana http://erasmus.ankara.edu.tr/index.php?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=31 linkinden ulaşabilirsiniz. Staj Hareketliliği için başvurular en geç 08.03.2012 tarihine kadar Enstitümüz evrak birimine yapılacaktır. İlanda belirtilen gerekli belgeler iki dosya halinde teslim edilecektir.
Erasmus Yabancı Dil Sınavı (TÖMER)
Staj ve Öğrenim Hareketliliğine başvuracak öğrenciler için yapılacak olan yabancı dil sınavı takvimine
http://erasmus.ankara.edu.tr/?bil=bil_haber&gosterim=haber_icerik&haber_id=32
linkinden ulaşılabilmektedir.
2010-2011 Erasmus Uygulama El Kitabı
2010-2011 Erasmus Uygulama El Kitabı
2011-2012 Öğrenim Yılı Erasmus Öğrenim (Değişim) Hareketliliği
2011-2012 Öğrenim Yılı Erasmus Öğrenim (Değişim) Hareketliliği kapsamında öğrenim görmek üzere yapılan başvurular değerlendirilerek belirlenen adaylar aşağıda sunulmuştur. Adaylar bundan sonraki işlemleri için AB Ofisi ile görüşeceklerdir.
2011-2012 Erasmus Öğrenim (Değişim) Hareketliliği Değerlendirme Sonucu
2010-2011 Öğrenim Yılı Erasmus Staj Hareketliliği
2010-2011 Öğrenim Yılı Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında öğrenim görmek üzere yapılan başvurular değerlendirilerek belirlenen adaylar aşağıda sunulmuştur. Değerlendirme Erasmus Uygulama El Kitabının 2.5 Tarafsızlık ve Şeffaflık maddesi çerçevesinde daha önce hareketlilikten faydalanmamış bölümlere öncelik tanınarak yapılmıştır. Adaylar bundan sonraki işlemleri için AB Ofisi ile görüşeceklerdir.
2011 Staj Hareketliliği Değerlendirme Sonucu
Erasmus Öğrenci Staj (Yerleştirme) Hareketliliği Duyurusu
Ankara Üniversitesi 2010-2011 eğitim-öğretim yılı Erasmus Öğrenci Staj (Yerleştirme) Hareketliliği duyurusu http://erasmus.ankara.edu.tr/ adresinde yer almaktadır. Söz konusu adreste başvuru için gereken belgeler, şartlar ve hibe tablosu yer almaktadır. Başvuru belgeleri ikişer dosya halinde hazırlanarak 18/03/2011 tarihine kadar Enstitümüz evrak kayıt birimine teslim edilecektir. TÖMER dil seviye belirleme sınavı ile ilgili bilgi de aynı web adresinde bulunmaktadır.
2011-2012 Akademik Yılı Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği Duyurusu
Ankara Üniversitesi 2011-2012 eğitim-öğretim yılı Erasmus Öğrenci Öğrenim Hareketliliği duyurusu http://erasmus.ankara.edu.tr/ adresinde yer almaktadır. Söz konusu adreste başvuru için gereken belgeler, şartlar ve hibe tablosu yer almaktadır. Başvuru belgeleri ikişer dosya halinde hazırlanarak 18/03/2011 tarihine kadar Enstitümüz evrak kayıt birimine teslim edilecektir.