Cenevre merkezli Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) tarafından, her dört yılda bir düzenlenen IRF Dünya Kongresi, 15-18 Ekim 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirecektir.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ev sahipliğinde düzenlenecek ve karayolu sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek olan bu önemli etkinlik, Türkiye’nin potansiyeli ve başarılarını uluslararası platformlarda daha geniş kitlelere duyurabilemesi için bir araç olarak görülmektedir.

“Connecting to Empower Mobility: Roads as Enablers of a Sustainable Future for All” (Hareketliliği Güçlendirmek için Bağlanıyoruz: Herkes için Sürdürülebilir Bir Geleceğin Sağlayıcısı Olarak Yollar) temasıyla düzenlenecek kongre; daha güvenli, sürdürülebilir ve çevreci bir karayolu ağının ve mobilitenin gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır. IRF tarafından bu ana tema odağında şekillendirilmiş alt temalar çerçevesinde “Akademik Bildiri Özet” çağrısı yapılmış olup, başvurular için son gönderim tarihi 31 Mart 2024 olarak belirlenmiştir.

“Akademik Bildiri Özet” başvurularınını  https://www.abstractmodule.com/2024irf/  adresli Özet Gönderim Portalı üzerinden gönderimi yapılabilmektedir.
Bu ilan 28/03/2024 tarihinde yayınlanmıştır.